Ознака: индиската вакцина Коваксин

Вести

Мексико ја одобри за итна употреба индиската вакцина Коваксин

Мексико ја одобри за итна употреба на вакцината против Ковид-19, развиена од индиската фармацевтска фирма Барат Биотек, соопшти министерот за надворешни работи Марсело Ебрард. Со дозволата за „Коваксин“, Мексико сега […]