Ознака: индија

Свет

Во Индија се излеала река полна со крокодили: Опасните животни на улица, граѓаните евакуирани (ВИДЕО)

Крокодили се појавиле на поплавените улици во индискиот град Вадодара, каде поради врнежи во последните 24 часа настрадале пет лица, соопштуваат локалните власти. Главната железничка станица и неколку улици во […]

Занимливости

За влакно избегна сигурна смрт: Паднала под воз, а потоа се случи чудо

Непозната девојка од Индија 2019-та година може да ја прогласи за најсреќна година во својот живот кога на железничка станица за влакно избегна удар од воз. Имено, во еден град […]

Живот

Нејзиниот татко сакал син, па ја полеал со киселина како бебе: Вака денес изгледа животот на оваа несреќна девојка

Живее во Мумбај, во западна Индија, каде собира средства за реконструктивна хирургија и води Фондација за жртви од напад на киселина, која досега посредувала во вработувањето на 20 жртви. Анмол […]

Дестинации

Идеален луксузен одмор во Индија

Луксузно патување, специјално дизајнирано од страна на компанијата Remote Lands за нивните клиенти од светот на џет сетот е посветено за истражување на неверојатната Индија. Планот за патување им овозможува […]

Вести Свет

Педесет мртви во Индија, од гласните петарди не го слушнале возот кој ги убил

Од буката на петардите при прослава на верски празник голем број луѓе загинаа кога на нив налета воз во северната индиска држава Панџаб, јавија локалните ТВ станици. Како што објави […]

Издвојуваме Свет

Кој ги измисли нацизмот ? Не се Германците

Тие се изживувале и во Африка, Англичаните однеле околу 13 милиони луѓе од тој континент како робови. Бројката на загинати е 3-4 пати поголема, односно вкупниот број на жртви достигнува […]

Вести

Кабина излета од панормско тркало, загина 8-годишно девојче

Осумгодишно девојче го загуби животот во тешка несреќа откако кабина испадна од големо панорамско тркало во забавен парк во Анантапур, Индија. 8-годишното девјче Амрита загина на лице место, а уште […]

Вести

Најмалку 3 лица загинати а 13 повредени во несреќа со воз во Индија

Според соопштение на индиската полиција, најмалку три лица загинаа, а 13 други се повредени денеска кога 11 вагони од композиција на експресен воз, излетаа од шините во северниот дел на […]

Сцена

Шарапова седум години во затвор

Марија Шарапова се врати на терените по допинг-скандалот, но руската тенисерка сега се соочува со уште посериозни обвиненија во Индија, каде и се заканува затворска казна во времетраење од седум […]

Живот

Ја запалиле жива откако докторите по грешка ја прогласиле за мртва

Жената во Индија била запалена неколку часа откако лекарите официјално ја прогласиле за мртва.24-годишната Рачна Сисодиа била прогласена за мртва по инфекција на белите дробови. Се лечела во болница во […]