Ознака: индија

Црна хроника

Петнаесет повредени при неуспешно полетување на авион во Индија

Петнаесет лица се повредени и пренесени во болница, откако патничкиот авион на компанијата „Џет Ервејз„ при полетувањето, скршнал од пистата на аеродромот во Гоа, во Индија, се завртел за 360 […]

Видео

Добро обрнете внимание на автопатот: Нема да поверувате ШТО се појавило пред овој камион!

Веруваме дека дел од вас се убедени во приказните дека духови постојат и дека се појавуваат ноќе.Кога сѐ ќе се земе в предвид, сосема е очекувано најморничавите и најлошите нешта […]

Занимливости

Има 120 години, живее без секс и повитален е од просечен дечко!

Индиски монах има 120 години и сака да влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстарото живо суштество на Земјата. Тврди дека својата долговечност ја должи на јогата и апстиненцијата […]

Црна хроника

Венчавка се претворила во пекол: Родителите на невестата го извлекле младоженецот од венчавката, го заклале и потоа…

Осумнаесет годишната Хастапурам Муника немоќно гледала како нејзините родители и членови на семејството го извлекуваат нејзиниот несуден сопруг Маханкали Анила (22) од хиндуистичкиот храм, каде штотуку се венчале и сурово […]

Живот

Главата му стоела на 180 степени: Погледнете како изгледа момчето кое гледаше наопаку

Животната приказна на момчето од Индија кое поради преголем врат и редок деформитет на грбот секој ден му било вистинско мачење, добила пресврт благодарение на добрите луѓе.Махендра Аривар (12), конечно […]

Фото

Нема да ви се верува: Дали можете да погодите што е ова на сликата?

Интересна фотографија го освои интернетот, а ако мислевте дека се работи за испукан бетон, се лажете.Не, тоа не е зумирана слика од бетон. Повеќето го помислија токму тоа, но се […]

Видео

ВИДЕО: Сакаше да направи селфи со питон, но подоцна се случи хорор!

Селфи лудилото не престанува, а тоа најмногу го докажува фактот што луѓето не бираат ни место, ни време, ниту пак средства за да создадат спомени за сеќавање.Неколку луѓе од Индија […]

Видео

ВИДЕО: Забележал модринки по телото на детето и поставил камера. СЕ ИЗНЕНАДИЛ од снимката!

Тоа што на почетокот изгледа како вообичаена игра меѓу мајка и дете, за кратко време се претвора во сурово малтретирање во кое детето доживува тешки трауми.Мајката го дави, го фрла […]

Вести

Страшна поплава во Индија: Најмалку 300 загинати

Најмалку 300 лица загинаа во поплавите предизвикани од поројните дождови во Источна и Централна Индија, пренесува БТА.Заради стихијата и предизвикани од неа поплави и свлечишта, стотици илјади жители се евакуирани. […]

Вести

Најмалку 40 лица загинаа, над 600.000 се евакуирани по поплавите што ја зафатија Индија

Најмалку 40 лица загинаа, а повеќе од 600.000 се евакуирани поради поројните дождови и поплави, кои погодија големи делови од Централна и Источна Индија.Неколкудневните поројни дождови доведоа до опасно зголемување […]

Живот

Ниту јадела ниту пиела: Девојчето во стомакот имало…

Ниша пред операцијта била тешка 8 килограми. Фетусот се хранел од нејзе. Девојчето било оперирано и закрепнува. Наскоро би можело да биде пуштено на домашно  лекување.Девојче во Индија е родено […]

Вести

ОН: Поплавата во Макединија меѓу најсмртоносните поплави регистрирани за 24 часа

Како што се менува климата на планетата, така фаталните поплави стануваат огромна закана за светот, се вели во извештајот на канцеларијата на Обединетите нации за намалување на ризиците од катастрофи.Светската […]