Ознака: иниеста

Меѓународен фудбал

Иниеста: Не постои совршен играч

Играчот на екипата на Барселона потенцира дека е невозможно да фудбалерот биде апсолутно перфектен. Шпанскиот репрезентативец Андрес Иниеста покрај Меси и Роналдо е кандидат за „Златната Топка“, за престижната награда […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Барселона не мора да се грижи за иднината – запознајте ги следните Меси, Чави и Иниеста

Барселона е позната по “La Masia”, една од најдобрите младински академии за фудбал на светот.  “La Masia” ги создаде Меси, Чави, Иниеста, Фабрегас, Гуардиола и десетици други големи фудбалери. BarcaTV […]

Меѓународен фудбал

Меси, Роналдо и Иниеста во конкуренција за „Златната Топка“

ФИФА го скрати списокот на кандидати на три фудбалери, фудбалерот на екипата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, и Лионел Меси и Андрес Иниеста од редовите на Барселона. Во соработка со […]