Ознака: Институтот за серум (СИИ)

Вести

Петмина загинати во пожарот во индиската фабрика за вакцини

Пет лица загинаа во пожарот што избувна во индиската фабрика на Институтот за серум (СИИ), кој е најголем производител на вакцини во Западна Индија, пренесуваат индиските медиуми. Компанијата соопшти дека […]