Ознака: интелектуалци

Занимливости

Бебињата родени со големи глави се со поголема веројатност да бидат интелигентни кога ќе пораснат

Се чини дека има голема поврзаност помеѓу големите глави и функционалноста на мозоците. Во просек, главата на новороденче е околу 35 см и сите вредности што се над таа цифра […]

Вести

Интелектуалците порачуваат: Доста е од обидите за продажба и тргување со Македонија!

Голем број интелектуалци и професори преку социјалните мрежи порачуваат дека е доста од обидите за продажба и тргување со Македонија. Предупредуваат никој да не си игра со оган, бидејќи ќе […]