Ознака: интервенција

Црна хроника

Утрово интервенирала полицијата пред МЗ, непознато лице го чекало Филипче

Утрово било пријавено дека машко лице седи на скалите пред зградата на Министерството за здравство. Полицијата интервенирала откако од Одделот за обезбедување ова го пријавил. Интервенирала екипа од полициската станица во […]

Нега и убавина

Ги направила ноктите, а утредента прстот ѝ бил црн: Салоните за убавина знаат да бидат многу опасно место

Оваа жена за малку ќе останела без прст откако во некој салон била на маникир. Жена чиј идентитет не е откриен на социјалните мрежи доживеала хорор откако била на маникир. […]

Балкан

Србите имаат воен план за инвазија на Косово? За три часа би биле на Ибар

Војската на Србија е подготвена во секој момент да ги брани Србите на Косово и Метохија. Како што се вели најдобрите стратези на нивната армија до детал ги разработиле плановите […]

Uncategorized Сцена

Кемал во Љубљана, интервенирала и полицијата

Турскиот актер Бурак Озчивит престојува во во посета на Словенија. Тој се појави во еден трговски центар каде го дочекаа илјадници обожавателки. Добро расположен и насмеан, популарниот Бурак со задоволство […]

Црна хроника

Полициски службеник вчера бил нападнат при интервенција за физички напад

Полициски службеник вчера околу 21:30 часот бил нападнат при интервенција за физички напад.-Имено М.С.(43) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол физички ги нападнал неговиот брат и снаа, а […]

Видео

Го нарекла „човек со маска“: Имал ужасно црнило околу очите, но таа ги зеде работите во свои раце!

Светски познатиот дерматолог д-р Сандра Ли, овој пациент го нарекла „човек со маска“ и сѐ ќе ви биде јасно кога ќе ја погледнете интервенцијата.За оние кои не знаат, д-р Сандра […]

Живот

Подочниците не се секогаш показател за лошо здравје. Дознајте кои се причините за нивната појава!

Во многу случаи, подочниците не укажуваат на здравствен проблем. Меѓутоа, факт е дека на многу луѓе им пречат и создаваат грижи, што дури може негативно да се одрази на квалитетот […]

Живот

КРИВИЧНА ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Дете се обиде да си ја продаде играчката за да си купи храна

Луѓето ширум САД се здружија за да му помогнат на седмогодишното гладно момче од Охајо, кое се обиде да ја продаде својата играчка за да купи храна. -Граѓаните и фирми […]

Видео

На вратот му се појавил израсток со големина на ТЕНИСКО ТОПЧЕ, а внатре се криел УЖАС!

Содржината на ова видео е вознемирувачка за чувствителни лица и прикажува состојба со која се соочуваат одредени пациенти.Видеото во продолжение веројатно е едно од најодвратните снимки за интервенција на познатата […]