Ознака: интервјуа

Интервјуа

Ефтов: Ако кампањата потраеше уште малку, Шилегов немаше да влезе во шестата изборна единица

Членовите три години молчеа во очекување на голема изборна победа гарантирана со печатот на Чадорот и секој сомнеж дека не се во право го ставаа под тепих со констатацијата – […]

Интервјуа

Пишев за Пулс24: Заев на струмичани им е познат како човек за кој дадениот збор не значи ништо!

Во ексклузивно интервју за Пулс24, пратеникот од Струмица Васил Пишев одговара на прашања поврзани со проектите на ВМРО-ДПМНЕ, но и ги разоткрива криминалите на лидерот на опозицијата, Зоран Заев.Пулс24: Господине […]

Интервјуа

Камчев: На 11 декември убедливо ќе победиме со остварените ветувања и новата Програма

Камчев: На 11 декември убедливо ќе победиме остварените ветувања и новата ПрограмаЃоко Камчев е роден 04.10.1975 во Валандово. Дипломирал политички науки на Правниот факултет во Скопје.Член на ОК ВМРО-ДПМНЕ од […]

Интервјуа

Стевананџија: Гласот за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијатае глас за проверена опција

Димитар Стевананџија е роден 03.10.1976 во Прилеп. Оженет со Јулијана, татко на две деца, Кирил и Никола. Дипломиран професор по македонски јазик во Гимназијата Мирче Ацев-Прилеп, претходно работел како шеф […]

Интервјуа

Манчев: Предвидуваме нови 600 милиони евра субвенции за земјоделците

Кандидатот за пратеник Ванковер Манчев во интервју за Пулс24 се изјасни по повеќе прашања поврзани со новата програма што ја нуди ВМРО-ДПМНЕ, како и за револуционерните проекти.ПУЛС24: Г-дине Манчев, што […]

Интервјуа

Алексовска: За да најдат работа, младите можат да искористат неколку програми и проекти при АВРМ

Агенцијата за вработување на Република Македонија спроведува многубројни мерки за намалување на невработеноста во државата. За да дознаеме повеќе за состојбата на невработеноста разговаравме со Слободанка Алексовска, директорката на центарот […]

Интервјуа

Аџиовска: Клиниката за пулмологија е лидер во својата област

Во еден функционално соодветен простор, благодарение на Министерството за здравство е вградена високвалитетна опрема која овозможува да се изведуваат и најсложените дијагностички и тераписки процедури, со единствена цел да бидат […]

Интервјуа

Ушковски: прашањето за специјално одделение воопшто не може да се отвори на преговорите во Пржино

Прашањето за формирање на специјално судско одделение кое би постапувало по предметите што ги иницира СЈО, а за кое има и барања истото да биде дури и надвор од ингеренциите […]