Ознака: интересно за храната

Видео

ЗЕМА ЛАЖИЧКА И ПОРТОКАЛ и со 1 потег ги воодушеви сите: Оваа ФИНТА ќе ја користите секогаш!

Зема лажичка и портокал, и со еден потег ги воодушеви сите…Многумина од нас мразат да чистат овошје, но со овој трик, работата и тоа како ќе ви се олесни. Има […]

Видео

Видео: Стави лажици врз тесто – Кога ќе видите што доби на крајот, ќе го направите истото!

Стави лажици врз тесто – Кога ќе видите што доби на крајот, ќе го направите истото!Ако сакате да послужите сирење или намаз како предјадење, овој трик е за вас. Изненадете […]

Занимливости

Келнери и готвачи од рестораните откриваат што никогаш не би нарачале надвор од дома!

Сигурно милион пати досега сте размислувале за позадината на подготовката на храната од вашиот омилен ресторан. Келнерите и готвачите откриваат што никогаш не би нарачале.Вработените искрено на Редит одговориле на […]