Ознака: интерпелација

Uncategorized Македонија

Собранието со 59 гласа „против” и 20 гласа „за” не ја прифати интерпелацијата за Димитров

Опозицијата го обвини министерот за надворешни работи, Никола Димитров дека ја извршува функцијата несовесно, нестручно и спротивно на македонските интереси, и дека со потпишаните договори со Бугарија и Грција се […]

Македонија

Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер за надворешни работи, објави Мицкоски

Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер за надворешни работи, oбјави денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. “Никола Димитров со Заев донесоа капитулантски договор! Понижување и разградување на Македонските национални и државни интереси! […]

Вести

Интерпелацијата на Олга Најденовска неоснована

За предлогот за интерпелација поднесен од опозицијата гласаа 28 пратеници, а против беа 52 пратеници.Собранието на Република Македонија доцна синоќа го отфрли предлогот за интерпелација за претседателката на собраниската Комисија […]