Ознака: инте

Меѓународен фудбал

Без победник во миланското дерби

Интер и Милан одиграа нерешено 1:1 во 162-то миланско дерби, наречено „Дела Мадонина“.Според прикажаното и пропуштените гол шанси многу поблиску до победата во дербито беше Милан.Екипата на Масимилијано Алегри стигна […]