Ознака: интима

Живот Здравје

Отстранувањето на влакната таму доле може да има опасни последици

За голем број жени, редовното средување на бикини зоната е нормално колку што е и чешлањето на косата. Всушност, 87 проценти од жените кои што учевствувале во новото испитување, објавено […]

Љубов и секс

Како да ја победите срамежливоста за време на сексуалниот однос?

Интровертноста е најчесто одговорна зошто не ги правите сите работи што би сакале да ги направите. Понекогаш се срамите да ги признаете чувствата што ги имате кон некоја личност, да […]

Сцена

Фотографија после „односи“ на Роналдо и Георгина? Сите коментираат еден детаљ

Кристијано Роналдо после напорната сезона одмара со својата поубава половина и семејство, а дека ужива во љубовта со Георгина Родригез можете да видите од фотографијата која таа ја објави на […]

Живот

Жените се повеќе сакаат разубавување на нивната интима

Едно британско истражување покажа дека една петина од жените посакуваат поубав изглед на својата вагина и сериозно размислуваат за хируршка интервенција за разубавување на овој дел од нивното тело. Заради […]

Живот

Ако ја бричите интимната зона, послушајте ги овие совети!

Многу жени ги отстрануваат влакненцата на овој начин, а не се свесни дека се изложуваат на ризик од инфекции и воспаленија Бричењето на непосакуваните влакненца е најлесниот начин, но и […]

Љубов и секс

ЧЕК ЛИСТА: Овие ритуали жените ги прават пред секс!

Би било супер кога секој  секс  би бил спонтан, но, реалноста е поинаква бидејќи сите жени мораат  да ги  завршат своите ритуали  пред секс.Овие осум ритуали жените најчесто  ги прават […]

Живот

ОВА го прават СИТЕ жени, а е ОПАСНО!

Ја депилирате интимната зона и мислите дека тоа е за подобра хигиена? Грешите, велат стручњаците.Додека некои жени ја депилираат или бричат интимната зона, бидејќи сметаат дека тоа е посексапилно, други […]