Ознака: инфекција

Живот

Дури и ако сите носите маски во автомобилот, ризикот од инфекција е голем. Еве што препорачуваат научниците

Најдобрата вентилација, ако не можат да се отворат сите прозорци, беше обезбедена со комбинација на отворен прозорец спроти возачот (напред десно) и патникот (задниот лев дел). Возењето со едно или […]

Сцена

Српската пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница – кога ќе и ги видите раните на рацете ќе занемете од болка

Српската пејачка Катарина Грујиќ денеска излезе од болница каде помина неколку дена поради јаката инфекција која ја доби на бубрегот. По нападите пејачката веднаш беше сместена во болница, а фановите […]

Живот

Отишла во салон за убавина, па со страшна инфекција завршила во болница

Американка која сакала да остане анонимна раскажала за своето искуство дека по јапонска метода на исцртување на веѓите завршила во болница. Како што вели, решила своите веѓи да ги разубави, […]

Сцена

Победникот на Евросонг повторно во болница

Во болница го посетува неговото семејство кое се надева дека божиќните празници Салвадор ќе може да ги помине дома, но лекарите сметаат дека шансите за тоа се многу мали.Португалецот Салвадор […]

Живот

Млад татко на две девојчиња починал откако го заболел заб: Како можело да се случи такво нешто

Еден маж во САД  починал  од инфекција на забот  која се проширила на неговата крв и  белите дробови.Возачот на камиони, Вадим Кондратјука почнал да се жали  на забоболка кога тргнал […]

Живот

„Мојата дојка можеше да ме убие“: Пирсингот ѝ се инфицирал, едвај ја спасиле и денес изгледа вака!

Ники Белза (33), келнерка од Лас Вегас, останала со една огромна дојка бидејќи ѝ се инфицирал пирсинг на брадавицата, предизвикувајќи труење на крвта.Таа прв пат вградила силикони кога имала 21 […]

Занимливости

Платиле 1.200 евра за сместување во Грција, a добиле инфекција и…

Познатата српска блогерка Ивана Радовановиќ ужасната од сместувањето во хотелот Сити Центар на грчкиот остров Родос каде летува во аранжман на туристичката агенција од Белград, се пожалила во медиумите праќајќи […]