Ознака: информации

Технологија

Протекоа приватни пораки на 81.000 корисници на „Фејсбук“

Лични податоци на 257.000 корисници на „Фејсбук“, вклучувајќи и приватни пораки на 81.000 корисници, се достапни „онлајн“ од почетокот на септември, а наводно биле дистрибуирани од руски хакери, јави Би-Би-Си […]

Вести

МВР три дена крие информации за сообраќајката на кандидатот на СДСМ за градоначалник на Сопиште?!

Кандидатот за градоначалник на Сопиште од СДСМ, Далибор Богдановски, предизвикал сообраќајна несреќа поради возење со преголема брзина, а МВР три дена ја крие оваа информација.Според полициски информации до кои дојде […]

Вести

Најнови информации за состојба на детето чии родители загинаа кај Удово

Седумгодишното дете кое вчера беше тешко повредено во сообраќајната несреќа на магистралниот пат Удово-Демир Капија, е со подобрена здравствена состојба и е префрлено на Клиника за детска хирургија, каде се […]

Издвојуваме

Корисни информации за патниците кои влегуваат, излегуваат или транзитираат низ Македонија

Царинската управа на Република Македонија, во период на летни одмори и голема фреквенција на патници на граничните премини, на повеќе начини ги информира патниците кои влегуваат, излегуваат или транзитираат низ […]