Ознака: информација

Вести

ФАЈЗЕР: Вкацините мора безбедно да се чуваат и транспортираат до вакциналните пунктови

Од европското преставништво на компанијата Фајзер, за Телевизија 24 посочуваат дека најважно е вакцините против Ковид-19 да бидат безбедно чувани и навремено транспортирани во соодветни услови додека да пристигнат на […]

Вести

Фајзер објави важна информација за вакцината

Фајзер“ и „Бионтек“, двете компании чија вакцина е засега единствената која се употребува во земјите членки на ЕУ, предупредуваат дека не може да се гарантира ефикасноста на вакцината, ако втората […]

Скопје

КРСТОСНИЦАТА КАЈ СОБРАНИЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ЗА СООБРАЌАЈ ВО НАРЕДНИТЕ ТРИ ДЕНА

КРСТОСНИЦАТА КАЈ СОБРАНИЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ЗА СООБРАЌАЈ ВО НАРЕДНИТЕ ТРИ ДЕНА Градот Скопје известува дека почнувајќи од утре (10.10.2020 година, сабота) во 6 часот, па се до понеделник (12.10.2020 […]

Скопје

ВО ПЕТОК, НА 15.05.2020 ГОДИНА ОД 10:00 ЧАСОТ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ВО ПЕТОК, НА 15.05.2020 ГОДИНА ОД 10:00 ЧАСОТ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ – со највисоки светски стандарди фокусирани за безбедноста на здравјето на посетителите Врз основа на одлуката […]

Вести

Помпео: Иран крие клучни информации за ширењето на коронавирусот во земјата

САД се длабоко загрижени од извештаите дека режимот во Иран можеби крие клучни детали за избувнатиот коронавирус во земјата, изјави синоќа државниот секретар Мајк Помпео. Тој ја критикуваше и Кина […]

Живот

Информација од Детска клиника за состојбата на дечињата заборавени во автомобил

Денес од Клиниката за детски болести информираат каква е состојбата на дечињата кои вчера беа извлечени од автомобил каде таткото ги заклучил и ги оставил. – Во моментот на прием децата […]

Издвојуваме

Реакција на текстот за Свиркачот преку Фејсбук до ПУЛС24

Ќе ја објавиме во целост реакцијата. Како што нагласивме имавме маил од свиркачи, каде што беа споменати луѓето што подолу реагираат. Во духот на еднаков пристап ги објавуваме и нивните […]

Вести

Се виделе ли Иванов и Миле Јанакиески? И за што збореле?

Со сооштение беше потврдено денеска дека средба имало по барање на Јанакиески. Но според кабинетот на Иванов не станало збор за аболиција, амнестија или слично. „Сето ова претставува груба полициска […]