Ознака: инцидентот

Вести

Претседателот Иванов го осуди инцидентот во Битола

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов најостро го осудува денешниот инцидент во Битола во кој беше нападнат објектот на Националната установа „Музеј на албанската азбука“.Македонскиот претседател, како што соопшти неговиот […]