Ознака: инцидент

Сцена

По тепачката на Вељко пред домот на неговата сопруга во Титл се огласи Анастасија со видео снимка- нејзината порака е јасна!

Во медиумите вчера се појави вест дека Вељко Ражнатовиќ наводно бил приведен и сослушан во полиција поради наводен инцидент во Титл. Како што пишуваат српските медиуми некаде околу 16:20 часот […]

Македонија

Инцидент во струшкото училиште „Нико Нестор“: Ученици истепале соученик и вработена

Вчера околу 13 часот, пријавено е дека во кругот на средното училиште „Нико Нестор“ во Струга, група ученици го нарушиле јавниот ред и мир со физички напад врз соученик и […]

Црна хроника

Го бркале со сатар- МВР со детали за драмата во Лептокарија

Вработени во ресторан во Скопје нападнале скопјанец поради расправија околу нарачката за храна. МВР информира дека М.Т. од Скопје пријавил дека околу 11.20 часот вчера во ресторан во Трговски центар, […]

Црна хроника

Уапсени седум осомничени за инцидентот во Шуто Оризари

Седуммина осомничени се уапсени за нападот над двајца полицајци во скопската населба Шуро Оризари од толпа жители во доцните вечерни часови во понеделникот, откри министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. […]

Македонија

Осуда на инцидентот со новинарката Мирјана Мирчевска

ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице. ВМРО-ДПМНЕ остро го […]

Сцена

Зоран Василевски нападнат од асистентката на Елена Ристеска: Ме фати за врат, инцидентот го пријавив во полиција

Eстрадниот новинар Зоран Василевски од 1ТВ беше нападнат пред познат скопски ресторан од асистентката на Елена Ристеска – Елеонора Неделковска. Повикната е полиција и се очекува расчистување на случајот. „Сакавме […]

Вести Свет

„Господине Путин, тоа е војна“

Коментирајќи го инцидентот во Керчанскиот теснец за американската телевизија „Фокс њуз“ украинскиот претседател Петро Порошенко изјави дека е започната „војна“ со Русија. Акциите на руските граничари, според него претставуваат агресија. […]