Ознака: ин мемориам

Црна хроника

ИН МЕМОРИАМ: Зафир Хаџиманов почина од последици поврзани со КОРОНА ВИРУСОТ

ИН МЕМОРИАМ: Зафир Хаџиманов почина од последици поврзани со КОРОНА ВИРУСОТ Иако се вакцинирал Хаџиманов сепак подлегна на последиците од вирусот. Тој ги испеа некои од најголемите македонски шлагери кои […]

Црна хроника

Ин мемориам: Поради КОРОНА почина познатиот актер Луран Ахмети

Познатиот актер Луран Ахмети на 46 годишна возраст вечерва почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје, беше објавено од повеќе медиуми. Тој бил хоспитализиран пред неколку дена на Инфективната клиника […]

Uncategorized Црна хроника

Македонскиот актер Љупчо Тодоровски – Упа почина од коронавирус

Актерот Љупчо Тодоровски – Упа почина денес на 65 години по компликации од Ковид-19. Освен со актерство, Тодоровски се занимаваше и со театарска режија, филмска и ТВ-продукција и со пишување […]

Сцена

Ин мемориам: Мира Фурлан

Познатата филмска и театарска актерка Мира Фурлан почина на 65-годишна возраст, објавено е на нејзиниот профил на Твитер. Таа починала во средата, 20 јануари, но информацијата беше објавена денеска. Веста […]

Црна хроника

Ин мемориам: Зоран Џорлев

Ин мемориам: Зоран Џорлев Уште една проминентна личност почина од последици предизвикани од КОРОНА ВИРУСОТ. Тажната вест на својот Фејсбук профил ја објави неговиот внук, пејачот Огнен Здравковски. Огнен стави […]

Издвојуваме Црна хроника

Ин Мемориам: НАМЕСТО РОДЕНДЕН – ПОГРЕБ

Вирусот SARS-CoV-2 продолжува секојдневно да коси животи на наши сограѓани, а исклучок воопшто не се здравствените работници. Унијата на ЗМСТАС (Здружение на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри) утрово со голема […]

Сцена Црна хроника

Ин Мемориам: Почина Џеј Рамадановски

Српскиот пејач Џеј Рамадановски почина на 56 годишна возраст. Локалните мердиуми јавуваат дека во неговиот дом пристигнала екипа на Итна помош во обид да го реанимира пејачот, но не успеале […]