Ознака: Ирена Ристиќ

Македонија

Ирена Ристиќ со шокантно видео: “Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте!“

Шокантно видео од реката Вардар објави актерката Ирена Ристиќ. „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте! Инспекцијата искочила на терен и наводно е од каналот (а каналот се наоѓа после мостот близнаци, […]

Македонија

Ирена Ристиќ: Да собереме пари за Најчевска и да ги поздравиме Рада и Зоки!

Синоќа актерката Ирена Ристиќ на својот Фејсбук профил предложи да се соберат пари за казната на професорката Мирјана Најчевска, која вчера објави дека е казнета со 200 евра за фрлање […]

Живот

Ирена Ристиќ приведена, а сакале да ја носат и во Бардовци

Заради реметење на јавен ред и мир сношти во полициската станица “Беко“ беше приведена Ирена Ристиќ. Ова се случило додека таа со група волонтери собирала опушоци пред Владата. “Пробаа да […]

Вести

ОЧАЕН митинг на СДСМ: Симпатизерите разочарани од слабиот одзив

Ниту автобусите од Струмица и Куманово, и целата администрација од Струмица, Куманово и Центар не го пополнија срамот од фијаското на решавачкиот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ во […]

Вести

Шарените си имаат мака: Никој не знае каде се донациите што ги собираа

„Сите за еден, еден за сите“ со оваа легендарна максима на тројцата мускетари шарените фрлачи на кондоми со боја пред речиси два месеци собираа пари со кои требаше да се […]

Вести

Ирена Ристиќ се изнервира: „Шаќири, Јанески и Агирова се полтрони!“

Ирена Ристиќ, една од најгласните „шарени револуционерки“, е лута што Санта Агирова, Огнен Јанески и Нора Шаќири ќе бидат наградени од страна на СДСМ со ново работно место со висока […]

Вести

Мизеријата продолжува: Активистите на СДСМ и понатаму се потсмеваат со настраданите во поплавите

Членовите и активисти на опозициската СДСМ и претставници на таканaречената „Шарена револуција“ не престануваат да се потсмеваат со катастрофалното невреме кое гo зафати Скопје и ги понижуваат настраданите.Еден од активистите […]