Ознака: искуство

Живот

Класика – ја оставил за помлада, а потоа се покајал и се вратил како кученце

Ова што ќе го прочитате подолу, горе-долу ќе ви биде познато, бидејќи сите сме слушнале, а на некои и им се случиле вакви примери во животот. Можете ли да замислите […]

Љубов и секс

Срце, душо, маче, драга – Овие зборови ја зацврстуваат вашата врска

Ако обично превртувате очи кога двајца заљубени ќе си се обратат еден на друг со некое име нагалено или со симпатичен прекар, како мило, драга, срце, маче, бејби… не сте […]

Меѓународен фудбал

„Едвај дишев од Ковид-19, ова не му го посакувам и на најголемиот душман“

Фаусто Русо (38) е италијански кондициски тренер, кој работел во нисколигашот Атлетико Терме Фуиџи, човек кој во животот нема запалено дрога, алкохол речиси и да не пие многу, живее спортски… […]

Издвојуваме

Цуцуловски: НАРОД

НАРОД. Начинот на кој народот говори многу кажува за природата на нештата, само треба да се слуша. За периодот кога бил под Отоманското царство вели „Во турско време“ Потоа, дошле […]

Живот

Една година го миела лицето само со вода – Еве зошто е грешка

Американката која се претставува како Мелиса, направила експеримент, кој траел една година и открила што ѝ се случило за тоа време. “Сè што правев во таа година беше миење со […]