Ознака: искуство

Живот

За четири месеци изгубила 15 килограми – секојдневно јадела еден ист оброк

Ана Марија Клис, како и многу жени, имала проблем со вишокот килограми, а потоа вовела една едноставна рутината во својот план на исхрана со која изгубила 15 килограми. Ова е […]

Живот

Гушкање, бакнување, солзи, халуцинација: Наталија и нејзиниот сопруг ја победија смртта на -50 степени Целзиусови!

Гушкање и бакнување, солзи, халуцинација, страв дека нивните четири деца ќе останат сираци, откажување и очекување на смртта, а потоа – чудо.Наталија Протодјаконова (45) и 36-годишниот Николај Кобров се родени […]

Живот

Отидов на масажа, се опуштив, а потоа почувствував нешто тврдо во меѓуножјето…

Таа била првата жена која победила на натпреварот по слабеење „Најголем губитник“, откако изгубила 50,8 килограми во ова ријалити.Али Винсент (41), поминала седум години во одржување на новата тежина, но […]

Живот

Трауматично искуство: Девојка ја сподели оваа фотографија за да не завршите и вие во кома како неа…

Студентката по новинарство од Невада, Хана Лотриз (21) испила пет пати повеќе од границата за возење под дејство на алкохол во САД и веднаш по тоа паднала во кома.Хана Лотриз […]

Љубов и секс

ИСПОВЕД НА „ЗАГОРЕНА“ ЖЕНА: Бев мажена за ГЕЈ, вака ни изгледаше сексот!

Семејниот терапевт Џошуа Вид бил оженет, но признал дека е геј и не е единствениот. За работата да биде полуда, тврди дека имал одличен секс со сопругата.Новинарката Адријана Велез опишала […]