Ознака: испитување

Вести

Од денеска тестирање за коронавирус и во поликлиника Млин Балкан

Министерството за здравство инфомира дека од денеска е во функција уште еден пункт за тестирање на коронавирус во Поликлиниката Млин Балкан. Граѓаните на Скопје можат да се тестираат во четирите […]

Занимливости

Ова сигурно ќе ве интересира: Еве што значат кратенките во анализата за крв и колку треба да изнесуваат

Лабораторискиот преглед на крвта кај пациентите е еден од најважните показатели за ситуацијата на организмот и укажуваат на некоја скриена или веќе манифестирана болест. Секој човек во зависност од телесната […]

Вести

Поради потрес на мозокот Хилари Клинтон не се сеќава на издавањето на чувствителни информации?!

Претседателскиот кандидат на демократите Хилари Клинтон, им рекла на агентите од ФБИ дека не се сеќава на сите брифинзи во врска со раководењето со чувствителни информации додека била државен секретар.Како […]

Вести

Ќе се испитува загаденоста на почвата во поплавените подрачја

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе ја испитува почвата во поплавените подрачја. Земјоделците од поплавените подрачја за 10 дена ќе знаат дали ќе можат да се вклучат во есенската […]

Живот

Прекумерното работење го УНИШТУВА здравјето!

Научници од Државниот универзитет на Охајо предупредија дека неделното работно време не смее да биде подолго од 60 часа, бидејќи тоа може да остави трајни последици врз здравјето на луѓето.Врската […]