Ознака: исповед

Живот Љубов и секс

Доаѓаше често кај нас на гости и ми беше најдобра пријателка. Сега е бремена од мојот сопруг…

Секој ден, 37-годишната Кетрин Мекги го гледа својот сопруг Џон низ прозорецот како заминува на работа. Но, не е среќна поради тоа, туку тажна и бесна. Бесна е бидејќи не […]

Занимливости

Вистинита приказна: „Доживеав мозочен удар на 26 години. Кога ме пуштија од болница, не знаев…“

Приказната на авторот Џонас Кофлер е вистинита, потресна и ќе ве замисли, а ако сте доволно храбри ќе ви ги отвори и очите. Кофлер како млад ја добил работата од […]

Занимливости

Побарала помош од стручно лице бидејќи нејзиниот сопруг енормно се зделебил

Жената, чиј сопруг се здебелил надвор од границите на нормала, открила дека неговиот проблем со килограмите го уништува нивниот однос. Во писмото до секс колумнистката, таа напишала дека ова ѝ […]

Живот Занимливости

Ме лечеше со „интимни односи“ додека маж ми чекаше надвор: Исповед на жена на која овој гатач и го уништил животот

Гатачите во Србија се служат со секакви методи да им „помогнат“ на напатените луѓе кои им се обраќаат, а пред се да ги наполнат своите паричници. Некои од нив имаат […]

Живот

Исповед на жена која прележала коронавирус

Објавила дневник за последниот еден месец што го преживеала од моментот кога била заразена со коронавирус Прочитајте ја приказната на оваа жена за нејзиното искуство со коронавирусот… „Имам 45 години […]

Сцена

Лепа Брена проговори за приватниот живот: Живеам како во лудница…

Фолк дивата ги поминува деновите во изолација во својот дом со сопругот Слободан и синовите Стефан и Виктор, додека Филип е со семејството. Мојата генерација е воспитана со дисциплина: ред, […]

Сцена

Емотивна исповед на мистериозната ќерка на Аркан: Открива каков бил нејзиниот татко и а што таа мисли за Цеца

Софија Ражнатовиќ, вонбрачната ќерка на покојниот Аркан, која дојде на 17-годишниот помен на татка си, за прв пат прозборе за медиумите, за својот татко, својот живот и односот со својата […]

Сцена

Наташа Беквалац со неочекувана исповед за помалата ќерка: „Се сеќавам кога лекарите кажаа дека нема да биде добро“

Втората ќерка на пејачката Наташа Беквалац, Катја, наполни 2 години, а по повод роденденот на нејзината наследничка, убавата Наташа преку неочекувана честитка, а наедно и исповед и го честиташе роденденот […]