Ознака: исповед

Магазин

Исповед на скопјанка: Како можев да му верувам, сè уште се плашам да не ги објави снимките

Како го запознав. На кое друго место, ако не во Охрид, преку лето. Во Скопје почнаа жештините, не се издржуваше. Главата ми пукаше од премногу работа. Во четврток се слушнавме […]

Живот

Мајка до својата ќерка: Драга моја, јас ги немам сите одговори, но сакам да ги знаеш овие работи…

Емотивно писмо од мајка до својата ќерка во кое се кажани многу работи. Драга моја, јас ги немам сите одговори, но животот е составен од многу мали ситници кои се […]

Сцена

„Ги гледав соседите како јадат домати, а мене ми беше луксуз“- потресна исповест на Емина, откри и големо разочарување за во иднина

Пејачката Емина Јаховиќ по разводот со Мустафа Сандал стана вистинска милионерка, но таа не е научена на таков живот од секогаш. Како што вели пејачката имала тешко детство и иако […]

Сцена

„Мојата афера ми го уништи семејството и мајка ми, нив ништо…“

Српската пејачка Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил објави фотографија на која го спореди вчерашниот с*кс скандал на двајца српски спортисти со нејзината афера со фудбалерот Огнен Врањеш. -Експлицитните приватни […]

Вести

Го молев Бог да му снема куршуми, 7 пати ја менуваше муницијата: Страшна исповед на преживеаните од терористичкиот напад на Нов Зеланд

“Луѓето бегаа, вратите биле затворени, а тој ги бркаше. Знаев дека немам шанси. Се сокрив под една клупа. Се правев дека не дишам. Менуваше муниција 7 пати”, рекол Фарид Ахмед, […]

Сцена

Славната актерка со сериозен проблем: „Менструалните циклуси ми го уништуваат животот!“

Повеќето жени би се согласиле дека менструацијата не им е нималку забавен дел од месецот, а токму за тоа проговорила и Дакота Џонсон, ѕвездата на филмскиот серијал „50 Нијанси сиво“, […]

Љубов и секс

Исповед на еден маж: „Мојата сопруга се здебели, не можам да си замислам секс со неа”

Авторот на оваа исповед е анонимен, а зборува за проблемот кој го разорил неговиот брак – неговата сопруга се здебелила и тоа ги оддалечило – најпрво физички, пренесува сајтот „Mama […]