Ознака: исповед

Сцена

Македонската пејачка прозборе за смртта на сопругот, нивната ќеркичка секој ден прашува за тато

Познатата пејачка Маја Саздановска си го отвори срцето и за прв пат прозборе за животната трагедија која ја преживеа. Велат дека времето лечи сѐ, но не е така. Едноставно се […]

Сцена

Непознати детали од детството на Сека Алексиќ: „Некогаш немав ни за ужина“

Фолк пејачката Сека Алексиќ денес ужива во огромно богатство и може све да си дозволи, но не отсекогаш живеела во такви услои. Сека никогаш не крие дека пораснала во сиромаштија. […]

Сцена

Живеел скромно, но неговите спомени од детството се најголемо богатство

Иако неговото семејство живееше скромно, Здравко Чолиќ вели дека за детството го врзуваат само убави спомени. Најголемата балканска поп ѕвезда , за белградски „Блиц“ раскажа како ги прославил новогодишните и […]

Сцена

И менаџерот на Карлеуша се огласи за секс скандалот

Секс-скандалот во кој јавноста ги виде експлицитните фотографии и наводните преписки помеѓу српската пејачка, Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, се уште е главна тема во медиумите од соседството, а […]

Сцена

Браник му ги исече рамото и вратот во сообраќајната несреќа, а јас не можев да си го видам синот

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. -Најтешкиот момент ми беше кога Вељко имаше сообраќајна несреќа во Кипар, […]

Сцена

Дарко Лазиќ прозборе за сообраќајната несреќа!

Фолк-пејачот Дарко Лазиќ за телевизија „Пинк“ првпат проговори за сообраќајната несреќа што се случи пред два месеца. Тој во интервјуто демантира дека бил пијан додека возел. Се каам поради се, […]

Црна хроника

Потресно сведоштво на патник во автобусот: Кога се разбудив слушнав врискање, видов луѓе со крвави глави и раце

Кога се разбудив слушнав врискање. Видов луѓе со крвави глави и раце, а слушнав дека има и загинати“, сведочи едно момче кое што патуваше со автобусот кој се преврте во […]