Ознака: исток

Занимливости

Зошто вие ги покривате вашите жени? Одговор кој ќе ве остави без текст!

Една убава приказна која може да нè научи дека некои работи не треба веднаш да ги гледаме со предрасуди, без разлика од која религија сме. Еден Британец дошол до некој мудрец […]

Кошарка

Западот го победи Истокот, Крис Пол МВП

Екипата на Западната конференција, предводена од Крис Пол, забележа победа над екипата од истокот 143.138. на 62-то издание на ’Ол Стар’ натпреварот. Западот, на мечот во Хјустон ја забележа третата […]