Ознака: истрага

Занимливости

Ако ОДГОВОРИТЕ на ова прашање, тогаш со сигурност сте ПСИХОПАТ!

Реномираниот канадски психолог Роберт Д. Хар е познат по сопствените методи за проценување на психопати, а често работи и како советеник на ФБИ кој се занимава со случаеви со киднапирање […]

Вести

Жан Митрев повикан на распит во Обвинителството, а по исказот му е одземен пасошот

Денеска доктор Жан Митрев еповикан на распит во скопското обвинителство, по предметот кој беше отворен по сторијатана ИРЛ, за лекување на ковид пациенти со методот на хемофилтрација. По исказот на […]

Вести

Вечерва објавено продолжение на НЕЧИСТА КРВ

Вечерва објавено продолжение на НЕЧИСТА КРВ. Еве што напишаа како објаснување од ИРЛ: Истражувањето Нечиста крв е базирано на 24 пријави на граѓани од Македонија и Косово. Нивните потресни сведоштва […]

Вести

Инсистираме на темелна истрага и одговорност за прекршувањата на правата на пациентите

Министерството за здравство и останатите државни органи кои учествуваа на вчерашната прес конференција уште еднаш демонстрираа како институциите со содржината и особено начинот на изразување сами ја зголемуваат општата недоверба […]

Вести

После документарецот НЕЧИСТА КРВ: Бесплатна правна помош за граѓаните што ќе пријават проблеми со здравствениот систем

Документарниот филм „Нечиста крв“, во продукција на Истражувачката репортерска лабораторија, откри низа прекршувања на основни човекови и уставно загарантирани права, како и целосно затајување на системот, кој е должен да превенира […]

Вести

Орце Тодоровски бившиот директор на БЕЛАТА ПАЛАТА денеска излезе од притвор. Се работи за случајот ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ

Орце Тодоровски викан Ефто важи за еден од најблиските соработници на Мицковски. Тој го водеше оперативно она што во народот е попознато како БЕЛА ПАЛАТА и исто така беше управител […]

Вести Издвојуваме

Во Центар: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ГИ “ИЗОРА” ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ-“СПАКУВАНИ” СЕДУМ ЛИЦА, краците допираат до врв на опозициска партија

На јавноста одамна и е позната аферата со препродавањето на земјиштето во Делчецо во која има призвук на организирана криминална група. ПУЛС24 веќе пишуваше на оваа тема. Денеска се појавија […]