Ознака: истражување

Љубов и секс

Жените сакаат просечни мажи, мажите сакаат совршенство

Ако се сметате себеси за маж со просечен изглед, имаме добри вести за вас. Жените преферираат мажи кои се наоѓаат на средина на скалата на убавина. Ново истражување покажало дека […]

Вести

ИПИС истражување за состојбите со Корона вирусот, граѓаните не се задоволни како се справува државата

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе кратко истражување во периодот помеѓу 2 и 5 Јуни 2020 на 1100 полнолетни испитаници на ниво на Република Македонија. Во истражувањето граѓаните […]

Љубов и секс

И жените гледаат порно

Одлични резултати за момците – не сте само вие по порното, дури и поголем број од жените позади затворените врати, уживаат во порно изданијата. Истражувањето кое го спроведе британскиот таблоид The […]

Живот

ЗОШТО УБАВИТЕ ЖЕНИ СЕ САМИ?

Истражувањата покажуваат дека во светот постојат се повеќе осамени жени, кои поседуваат убавина, стил, кариера, но поради некоја причина не успеваат да го привлечат вниманието на посилниот пол, туку само […]

Љубов и секс

Десет причини зошто мастурбацијата е здрава

Десет причини зошто мастурбацијата е здрава Многу луѓе, особено жените тврдат дека  не мастурбираат и сметаат дека мастурбацијата е нешто лошо и прљаво, но вистината е многу поинаква – таа […]

Љубов и секс

РЕДОВНИОТ СЕКС НЕ ПОДМЛАДУВА СО 7 ГОДИНИ! НАУЧНО ДОКАЖАНО!

РЕДОВНИОТ СЕКС НЕ ПОДМЛАДУВА СО 7 ГОДИНИ! НАУЧНО ДОКАЖАНО! Истражувањето на д-р Дејвид Викс покажа дека возрасните мажи и жени кои водат активен и редовен сексуален живот изгледаат од 5 […]