Ознака: истражување

Технологија

Интернет „троловите“ се нарцисоиди и садисти

Оние кои поминуваат долго време на интернет исмејувајќи и тероризирајќи на некој начин други луѓе, најчесто без причина, се ужасни луѓе, покажа најновото истражување. Таканаречените интернет „тролови“, имаат карактеристики на нарцисоидност, […]

Занимливости

Истражување: Зошто оние кои пушат марихуана се послаби

Корисниците на марихуаната се послаби и имаат подобри резултати кога се испитува шеќер во крв. Иако внесувааат повеќе калории, сепак се послаби од останатите. Меѓутоа, без разлика што повеќе јадат […]

Љубов и секс

Секој четврти маж ја сонува поранешната девојка

Љубоморните жени сега имаат причина плус за грижи. Новото британско истражување на „Premier Inn“, во кое биле испитани 2.000 Британци, открило дека секој четврти маж редовно ги сонува неговите поранешни […]

Занимливости

Колку време поминуваат македонците на фејсбук

Новинската агенција Анадолија го истражуваше бројот на  Facebook корисници, како во светски рамки така и на Балканот. Според податоците, од земјите во нашиот регион, најголем број на корисници има во […]

Љубов и секс

Докажано – најмногу изневеруваат русокосите девојки

Според едно истражување, бојата на коса има врска со верноста. Се покажало дека русокосите најмногу изневеруваат.  Интернет страницата Cheatterville неодамна направи и анкета за да дознае дали бојата на коса […]

Занимливости

Вознемирувачко откритите – мажите ги привлекуваат жени кои личат на нив

  Тим француски научници дојдоа до интересни резултати. По нивното последно истражување, тие заклучија дека мажите ги привлекуваат жени кои личат на нив, без разлика дали се работи за бојата […]