Ознака: истражување

Вести

Коронавирусот се задржува во воздухот во преполни простории и простории на кои им недостасува вентилација, откриваат истражувачите!

Коронавирусот се задржува во воздухот во преполни простории и простории на кои им недостасува вентилација, откриваат истражувачите! Смртоносниот вирус кој брзо го зафати светот може да заостане во воздухот на […]

Вести

Убиецот на коронавирусот лежи на дното на Јадранското Море! Германско истражување на тема

Убиецот на коронавирусот лежи на дното на Јадранското Море! Германско истражување на тема. Истражување за активна супстанција за борба против КОРОНА ВИРУСОТ САРС-КоВ-2 во моментов се спроведува во лаборатории низ […]

Вести

Кина го сокрила истражувањето на научничка која го декодирала геномот на КОРОНАВИРУСОТ?

Кина го сокрила истражувањето на научничка која го декодирала геномот на КОРОНАВИРУСОТ? Кина е обвинета дека ги криела наодите на експерт за коронавирус – познат како „Жената лилјак“ – откако […]

Љубов и секс

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: ЕВЕ КАКВИ ГРАДИ МАЖИТЕ САКААТ НАЈМНОГУ

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: ЕВЕ КАКВИ ГРАДИ МАЖИТЕ САКААТ НАЈМНОГУ Многу жени мислат дека мажите најмногу сакаат големи гради. Но, всушност за повеќето мажи тоа не е важно, покажала една неодамна […]

Вести

Секој преносител во просек заразува 5,7 други со КОРОНАВИРУС – СТУДИЈА

Секој преносител во просек заразува 5,7 други со КОРОНАВИРУС – СТУДИЈА Секој човек кој е инфициран од коронавирусот обично ја пренесува заразата на други 5.7 луѓе, покажува математичката анализа на […]

Вести

80% од пациентите со коронавирус го фатиле вирусот од лице кое НЕ МАНИФЕСТИРА никакви симптоми

80% од пациентите со коронавирус го фатиле вирусот од лице кое НЕ МАНИФЕСТИРА никакви симптоми Истражувачите го испитале ширењето на вирусот ширум Вухан во Кина Откриле дека 79,7 проценти го […]

Издвојуваме

ПУЛС24 АНКЕТА: Граѓаните ја поддржуваат ЕУ патеката на Македонија и ги поздравија преговорите

Граѓаните ја поддржуваат ЕУ патеката на Македонија и ги поздравија преговорите Пред три дена ве прашавме: Денеска се отворија преговори со ЕУ. Со Лајк ако го поддржувате процесот, додека со […]

Љубов и секс

Должината на п*нисоt се гледа од должината на прстите

Вообичаено е мислењето дека мажите, кога станува збор за сексот се многу помалку комплицирани, појасни и со помалку скриени тајни отколку што тоа е случај со жените. Но, неколку истражувања […]

Живот

Ако мажената жена изгледа добро, и покрај нејзината возраст: Еве кој е заслужен за тоа!

Ако мажената жена изгледа добро и покрај нејзината возраст, морате да му дадете признание и да му подадете рака и на нејзиниот сопруг. Погледнете го гордо во очи. Тоа делумно […]