Ознака: исхрана

Живот

РЕАГИРАЈТЕ НА ВРЕМЕ: Избегнувајте ВАКВА храна за да ја спречите појавата на Алцхајмер!

Пред да се дијагностицира Алцхајрмеровата болест, докторите проверуваат дали има други причини за губиток на меморијата – инфекција, анемија, депресија, удар, проблеми со тироидната жлезда, тумор на мозокот или контраиндикации […]

Занимливости

Пет вежби со кои ќе ги ослабнете проблематичните делови од телото!

Дебелеењето е проблем со кој сѐ повеќе луѓе се соочуваат. Лошиот начин на исхрана и недоволната физичка активност се најчести причинители за оваа состојба.Ова се петте најкритични делови на телото […]

Живот

Порано беше дебела и беше мета на критики. Денес е вистинска БОМБА!

Ангела Крикмор секогаш се мачела со вишокот килограми, но решила да стави точка и почнала правилно да се храни и тренира, а резултатите се феноменални.Со помош на личен тренер успеала […]

Живот

ДВЕ ГОДИНИ ПО РАСКИНУВАЊЕТО ГИ ОБЈАВИЛА ОВИЕ СЛИКИ: Пријателите едвај ја препознале!

Лаура Микетич беше дебела цел живот. Имала 127 килограми и навистина се соочувала со проблеми.Чувствувала дека сите ја гледаат, како да е огромно чудовиште кое на луѓето им стои на […]