Ознака: исхрана

Живот

Дали мислите дека лебот ве дебелее? Многу е важно со што го јадете

Дали се плашите да јадете леб затоа што мислите дека ќе ја зголемите тежината од тоа? Мајсторот за исхрана Ненад Братковиќ потврди дека познатата реченица „лебот дебелее“ е всушност мит. […]

Нега и убавина

Ова е единствен начин на исхрана кој засекогаш го симнува вишокот на килограми

Многу луѓе имаат негативен став во врска со инсулинот, бидејќи со бројните болести нивото на овој хормон во организмот се зголемува и луѓето никогаш не можат да го изгубат вишокот […]

Живот

Витамин Д

ЗОШТО НИ Е ПОТРЕБЕН ВИТАМИНОТ Д? Витаминот Д се создава по природен пат во човечкото тело, кога тоа е изложено на сонце. Поради тоа, познат е и како “сончевиот” витамин. […]

Сцена

Личниот тренер на Адел откри 3 тајни со кои таа успеа да изгуби 50 килограми

Познатата пеачка Адел го шокира светот со само една фотографија! Таа на нејзините социјални мрежи се пофали со својот нов изглед за роденденот, а очигледно беше дека успеала да изгуби […]