Ознака: исхрана

Живот

Не е само храната: И овие работи се причини поради кои качувате килограми

За одржување на телесната тежина важен е избалансираниот однос помеѓу внесувањето на храна и трошење на енергијата. Но ако се храните здраво, тренирате и повторно имате проблем со покачување на […]

Нега и убавина

Исфрлила само неколку работи од исхраната, а по 7 дена го покажала рамниот стомак и извајаните стомачни мускули

Британската реалити ѕвезда Александра Кејн споделила фотографии од нејзиното тело со своите 1,4 милиони следбеници за да открие како патувањата, одредената исхрана и физичката активност можат да влијаат на изгледот. […]

Нега и убавина

7 правила со кои никогаш повеќе нема да кажете: „Морам да почнам со диета“

Здравата храна во никој случај не треба да биде мода или предизвик за убаво тело на плажа, таа треба да е нешто на кое ќе внимавате преку целата година. Сепак […]

Живот

Престанала да пие вода и тврди дека со тоа ги решила здравствените проблеми – внесува течности само на овој начин

35-годишната Софи Прана живее на Бали, Индонезија, а тврди дека пред една година престанала да консумира вода, а внесува течности само од овошјето и зеленчукот. Таа пости секој ден по […]

Нега и убавина

Јадете во точно определено време и за еден месец ќе изгубите многу килограми

Замислете да не се откажувате од ништо, а килограмите да да се намалуваат. Нутриционистите презентираа план за исхрана со кој и тоа е возможно. Исхраната според биоритамот ви овозможува да […]

Нега и убавина

Како влијае веганскиот начин на исхрана на вашето тело?

Кога исхраната која вклучува намирници од животинско потекло ќе ја замените со билна, реакцијата на телото е неминовна и таа зависи од возраста, сметаат експертите. Телото ќе чувствува потреба за […]