Ознака: исчезнати

Свет

Кај Бодрум потона брод со мигранти, девет лица исчезнати

Во близина на турскиот град Бодрум во Егејско Море  потонал брод со мигрант. Девет лица се водат како исчезнати, а турската крајбрежна стража соопштила дека 31 од мигрантите биле спасени. Спасувачката […]

Вести Свет

Бројот на загинати во снежното невреме на Алпите се зголемува

Најмалку седуммина се загинати , а уште неколкумина се сметаат за исчезнати во снежното невреме што ги зафати Алпите. По силните врнежи од снег скијачите во Австрија , Германија и […]

Вести

Во урната зграда во Кенија има 15 исчезнати станари

Најмалку 15 лица се водат како исчезнати, откако седмократна станбена зграда самата се урна, доцна синоќа, во едно од предградијата на кенискиот главен град Најроби, соопшти полицијата.Зградата била прогласена за […]

Вести

Исчезнатите по терористичкиот напад во Манчестер се бараат преку социјалните мрежи

Корисниците на социјалните мрежи помагаат во потрагата за лицата кои исчезнаа по експлозијата во Манчестер. Објавени се фотографии и имиња, а меѓу исчезнатите има и деца.Градската управа и градоначалникот Енди […]

Црна хроника

Нови сознанија за причината за смртта на таткото и синот исчезнати на Бистра

Ненасилна смрт првично покажале резултатите од судска медицина кај 50 годишниот Сашо, кој заедно со неговиот татко се изгубија на планината Бистра пред две недели,  јавува Канал 5.Засега податоците од […]

Црна хроника

Пронајдено е безживотно тело на Бистра: Најверојатно е на еден од исчезнатите

Првичните сознанија упатуваат дека починатото лице кое вчера беше пронајдено во месноста викана Кош е еден од двајцата исчезнати – татко и син по кои се трагаше во изминатиот период на падините на Бистра, […]

Црна хроника

Мистерија за исчезнувањето на таткото и синот: Сведоштвата на нивните блиски отвараат нови прашања

Од нив седум дена нема ни трага ни глас, последната прошетка се претвори во драма која за жал сеуште нема крај.Мистерија и голем број неодговорени прашања го обвиткаа исчезнувањето на […]