Ознака: исчезнат

Вести

Канада: Во дом за стари лица 31 починат, персоналот „исчезнал“

Канада: Во дом за стари лица 31 починат, персоналот „исчезнал“ Франсоа Лето, премиер на најголемата провинција во Канада, се обрати пред јавноста и објави дека 31 жител на дом за […]

Живот

Скијач исчезнат во 1954 година идентификуван преку Фејсбук

Француски скијач кој исчезнал во Италија пред повеќе од 60 години и чиишто остатоци беа најдени во 2005 година, конечно е идентификуван откако приказната за него беше објавена на Фејсбук, […]

Црна хроника

Пронајдени автомобил и безживотно тело на маж кај Катланово: Се сомнева се дека станува збор за исчезнатиот Робертино

Алпинистичкиот тим на Тигрите денеска по неколку часовна интервенција извлекоа безживотно тело од провалија кај Катланово. Неофицијалните информации говорат дека се работи за 45 годишниот  Робертино Чонтев, потполковник во АРМ […]

Црна хроника

Ангажирани полициски кучиња: Продолжува потрагата по исчезнатиот охриѓанец

Повеќе полициски службеници од СВР Охрид се вклучени во преглед и пребарување на теренот околу селото Велестово со цел пронаоѓање на лицето К.Ф. (64) од охридското село Рача кој синоќа […]