Ознака: исчезна

Вести

Исчезна докторката која меѓу првите јави за ширење на вирус сличен на КОРОНА

Исчезна докторката која јави за ширење на вирус сличен на КОРОНА Кинеската докторка, која беше првата што јавно предупреди за ширењето на вирусот „сличен на САРС“, исчезна, предизвикувајќи стравувања дека […]

Занимливости

Исчезна сликата на Исус која ја купи принцот Мухамед (ВИДЕО)

Познатото дело „Салватор мунди“ (Спасител на светот) на Леондардо Да Винчи, најскапата некогаш продадена слика, исчезна! Во 2017 година сликата беше продадена за неверојатни 450,3 милиони долари, а требало да биде […]