Ознака: италијанска кујна

Кулинарство

Мирисот на италијанската кујна во вашиот дом: Оригинален рецепт за лазањи со бешамел сос

Овој рецепт за многумина е џокер картата кога очекуваат некои гости во домот. Пробајте го и уживајте во неговиот вкус! Потребни состојки: – 500 грама кори за лазањи; – 300 […]

Кулинарство

Вкусен ручек од италијанската кујна: Подгответе шпагети со пармезан за 15 минути

Предлог што брзо да зготвите за вкусен ручек. Потребни состојки: 400 г шпагети 4 чешниња лук Магдонос 2 лажици буковец 6 лажици маслиново масло Сол Пармезан Начин на подготовка: Исечкајте […]

Кулинарство

Седум лесни рецепти инспирирани од италијанската кујна

Ако италијанските специјалитети ви се на врвот на листата омилени јадења, дозволете шармот на италијанската кујна да ја освои вашата. Овие седум рецепти се инспирирани токму од препознатливите вкусови на […]

Издвојуваме

Кулинарска работилница за млади професионалци, италијански рецепти за добра и вкусна храна

Кулинарска работилница за млади професионалци, италијански рецепти за добра и вкусна хранаПоследната тематска вечера и кулинарска работилница за оваа сесозна, се затвора со италијанската кујна за млади професионалци. Денес во […]