Ознака: итно

Свет

Јункер итно мора на операција

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер го прекинал својот годишен одмор и ќе биде итно опериран, соопшти Европската комисија. -Јункер морал да го скрати својот одмор во Австрија заради […]

Македонија

Села бара оставка од Заев и експертска Влада

Премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка Влада, побара лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села по бегството на експремиерот Никола Груевски. Истовремено тој побара одговорност […]