Ознака: и парламентарни избори

Македонија

СДСМ свика состанок, утре ќе се знае дали ќе има и парламентарни избори

Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, објави “Плусинфо“. Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта […]