Ознака: и тројца вработени

Вести Свет

Ученик со нож повредил еден наставник и тројца вработени во училиште во Осло

Како што соопшти норвешката полиција, утрово ученик во основно училиште во кое учат деца на возраст од 6 до 13 години, во главниот град на Норвешка повредил еден наставник и […]