Ознака: и цела Европа

Балкан Вести

Договорот од Преспа е од корист за цела Европа, рече Меркел

По средбата со грчкиот премиер Алексис Ципрас германската канцеларка Ангела Меркел рече дека Договорот од Преспа не носи придобивки само за Северна Македонија која може да стане членка на НАТО и ЕУ, […]