Ознака: Кавадарци

Издвојуваме

„Алкалоид“ и фондацијата „Трајче Мукаетов“ со донација од 170,000 евра за ЈЗУ „Општа болница Кавадарци“

Во текот на 2019 и 2020 година „Алкалоид АД Скопје“ реализираше донација во „Општа болница со проширена дејност Кавадарци“ во вкупен износ околу 10.500.000 денари (170.000 евра) комплетно опремувајќи го […]

Вести

Кавадарци: Свештеници со икони и крстови против КОРОНА ВИРУСОТ (видео)

Кавадарци: Свештеници со икони и крстови против КОРОНА ВИРУСОТ „Првите кои излегоа и предложија да се затворат храмовите и да не се служи света литургија се токму оние лажни верници […]

Вести

Се затвора градскиот пазар во Кавадарци, Штабот за заштита со нови заклучоци

Штабот за заштита и спасување денеска донесе нови заклучоци за заштита од коронавирус, заедно со претставници на ОВР Кавадарци, Дирекција за заштита и спасување и Центар за управување со кризи. […]

Вести

Предлози за гонење 7 лица за непочитување мерки во Кавадарци, но не и за доктор Цаца во Скопје?!

Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска поднесе предлози за казнен налог за седум лица, сите од Кавадарци кои во одделни случаи го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за […]

Црна хроника

Кавадарчанка од туѓа дебитна картичка си подигнувала пари од банкомат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Р.Ѓ.(34) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“. МВР […]

Коментари

Кој му се заканува со убиство на Јанчев? И за што?

Во драматично телефонско јавување во емисијата „Отворено“ на ТВ24 градоначалникот на Кавадарци изјави дека му се заканувале по живот на него и неговото семејство. Притоа имаше потешкотии да изговори течни […]

Црна хроника

Кавадарчанец фатен како продава дрога

Дваесет и четиригодишен кавадарчанец завчера бил фатен од полицијата како продава дрога на 19 годишен сограѓанин, информацијата денеска за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.-Настанот се случил […]