Ознака: Кавани

Меѓународен фудбал

Атлетико спрема „БОМБА“: Кавани-Фалкао „убиствен тандем“ во нападот!!!

Едисон Кавани го привлекува вниманието на многу европски фудбалски гиганти, а во трката за голгетерот се вклучи и Атлетико Мадрид, целта е јасна, да се направи неверојатно силниот тандем Фалкао-Кавани. […]