Ознака: кавга

Издвојуваме

Апасиев не сака да пие кафе со Мицковски?

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ. Наместо огромна разлика и континуиран притисок за нови […]

Коментари

Мицковски и Локвенец се скараа кој е повеќе за Македонија, а кој е повеќе против СЕВЕРНА

Тоа е таа наша реалност. Сите го лажат сопственото членство дека се против СЕВЕРНА а за потребите на следните избори. А всушност сите се подржувачи и на Преспанскиот договор и […]

Живот

6-годишно дете го спасило бракот на своите родители со само едно прашање

“Мамо, морам ли да се венчам?” – ваквото прашање ѝ го поставил 6-годишниот син на својата мајка, блогерката и Јутјуберка Џоен Вендити, без да знае што истото би можело да […]

Избор на уредникот

Македонски синдром: Тој што живее со родителите секогаш не чини, а прв е тука да помогне

Ќерко знаеш ти се сама да направиш, остави го брат ти гледаш неспособен е, се по него мора да се трча да му се прави, не знае една уплатница да […]

Балкан Вести

На седница на грчката Влада кавга меѓу Каменос и Коѕијас

Според тврдењата на грчките медиуми несогласувањата меѓу министрите за одбрана и за надворешни работи на Грција, Панос Каменос и Никос Коѕијас, за време на денешната владина седница се претвориле во […]

Сцена

Филип и Александра жестоко се скараа пред сите- Која е причината?

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ иако пред само две недели се заколнаа на вечна љубов, веќе имаат несогласувања. Имено тие неодамна се видени пред настап на пејачката како се расправаат […]