Ознака: када

Сцена

„Се надеваме дека носи долна облека, инаку ова е чудно“: Роналдо на мета на остри коментари од јавноста поради фотографијата со своите деца

Фудбалерот Кристијано Роналдо на Инстаграм објавил фотографија со своите деца и напишал: „Забавни моменти со моите бебиња“. На некои од луѓето кои ја виделе фотографијата тоа баш им пречело. Познатиот […]

Занимливости

Намалете го ризикот да се лизнете и да паднете во кадата, под тушот или на плочките

За да ја направите вашата бања побезбедна, ви даваме 10 совети кои може да ви помогнат во намалувањето на ризикот од падови и повреди. На секој може да му се […]

Сцена

Хрватската пејачка гола во када- кога ќе видите на кое егзотично место позира ќе подзинете

Хрватската пејачката Маја Шупут, заедно со својот сопруг се на одмор во Бали, а оттаму секојдневно споделува фотографии. Последната објава е фотографија на која таа позира гола во када во […]

Живот

Девојка почина во када од струен удар- во едната рака го држела мобилниот телефон приклучен во струја , додека во другата…

Русинката Анастасија (20) била пронајдена мртва откако настрадала од струен удар предизвикан од мобилниот полнач, пишува „Сан“. Несреќната девојка ја пронашла нејзината мајка кога се вратила дома од работа, а […]

Филм

Ќе останете без зборови кога ќе видите како е снимена сцената со кадата во „Мери Попинс“

На крајот на 2018-та година излезе нов филм за најпознатата филмска дадилка, Мери Попинс, а една сцена од тој филм последниве денови стана хит на интернет, бидејќи се откри како […]

Живот

Млада девојка почина од струен удар откако полначот и паднал во када

Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар додека се капела, пишува британски „Сан“. Ирина настрадала откако нејзиниот полнач за iPhone паднал во водата. 15-годишното девојче било пронајдено мртво во саботата […]

Вести

Девојче почина од струен удар додека било во када со мобилен телефон

Медисон Кое (14) од Ловингстон, починала откако го користела мобилен телефон во када по што ја удрила струја. Полицијата ја објавила нејзината последна фотографија како предупредување за останатите.Всушност, Медисон пратила […]

Љубов и секс

5 УЖАСНИ работи кои можат да се случат поради сексот во када

Иако звучи романтично,заводливо и возбудливо – сексот во када може да резултира со барем 5 незгодни ситуации,од кои повеќето се од здравствена природа.Топла вода,вино и вие двајца – звучи како […]