Ознака: казина

Избор на уредникот Издвојуваме

Групацијата Новоматик во Северна Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од неспорниот факт дека врвен приоритет во моментов е заштитата на […]

Издвојуваме

АВТОМАТ КЛУБОВИТЕ АСТРА ДОНИРАА МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ВО ВКУПНА ВРЕДНОСТ ОД 20.000 ЕВРА НА ОПШТА БОЛНИЦА ВО ОХРИД

ПРОДОЛЖУВА ХУМАНИТАРНАTA АКЦИЈА НА ГРУПАЦИЈАТА НОВОМАТИК ВО МАКЕДОНИЈА АВТОМАТ КЛУБОВИТЕ АСТРА ДОНИРАА МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ВО ВКУПНА ВРЕДНОСТ ОД 20.000 ЕВРА НА ОПШТА БОЛНИЦА ВО ОХРИД ЈЗУ Општата болница во Охрид […]

Вести

Комисијата за заразни болести предлага отворање на казината и теретаните

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека денеска на состанокот на Комисијата за заразни болести се разговарало за дополнително попуштање на мерките, пред сѐ на мерките коишто сега значат забрана […]

Издвојуваме

АПИС: Владата да ја преиспита одлуката и да им овозможи и на автомат клубовите и казината да започнат со дејност

Земајќи предвид дека Владата на Република Северна Македонија, следејќи ги препораките на Комисијата за заразни болести, донесе одлука за фазно враќање на општествените процеси во „новата нормалност“, сметаме дека како […]

Балкан

Се затвораат обложувалници и казина во Албанија: Сите кои ќе работат илегално, ќе бидат третирани како парцела со канабис

Од први јануари годинава во Албанија стапи на сила закон кој не наиде на одобрување кај повеќето граѓани во државата. Во Република Албанија од Нова година повеќе нема да има […]