Ознака: казнување

Вести

Вози внимателно, празнувај одговорно – сообраќајна полиција ќе има насекаде

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните прописи и заеднички да придонесеме за безбедни патишта и улици. Сообраќајната полиција и во текот на празниците ќе ги […]

Вести

Од вчера се казнува неносењето заштитна маска

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека од вчера (30.04) се казнува непочитување на Уредбата за носење на заштитна опрема. -Задолжителното е носење заштитна опрема (маска, марама или шал) на […]