Ознака: Каи Хаверц

Меѓународен фудбал

Ѕвездата на Челси позитивен на коронавирус

Тренерот на Челси, Френк Лампард потврди дека Каи Хаверц има коронавирус и оди во самоизолација. -Хаверц е позитивен на тестот за ковид-19 пред денешниот меч. Па е отстранет од составот […]