Ознака: Кака

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо си заминуваат, Кака доаѓа во Милан!!!

Неколку варијанти се во прашање, Милан размислува околу неколку имиња за замена на Бразилците кои го напуштаат клубот. Адриано Галијани е во Бразил, работата околу Пато треба да биде во […]

Меѓународен фудбал

Автобусот отиде без Кристиано Роналдо

Мурињо нема попуст за никој играч, а доцнењето на петторицата играчи предводени од првата ѕвезда на тимот не беше баш добар вовед во мадридското дерби. Тргнувањето во карантина пред дуелот […]

Меѓународен фудбал

Кака продолжува во ЛА Галакси?

Американските медиуми пренесуваат дека плејмејкерот на екипата на Реал Мадрид би можел да го замени Дејвид Бекам во Лос Анџелес Галакси. Доцна синоќа Дејвид Бекам навести дека по финалето од […]