Ознака: како избегал Груевски

Македонија

Заев знае како избегал Груевски – се скрил во багажник

Во интервју објавено во германскиот весник “Франкфуртер алгемајне цајтунг“ македонскиот премиер Зоран Заев за прв пат открива детали од бегството на екс премиерот Никола Груевски од земјава, па тврди: “Знаеме како Груевски […]